Artykuły
Zakwas z buraków, sok z kiszonego buraka – właściwości, przeciwskazania

Zakwas z buraków, sok z kiszonego buraka – właściwości, przeciwskazania

Ostatnio bardzo modne kiszonki, które są świetnym wsparciem dla naszego organizmu, szturmem wchodzą na rynek ze zdrową żywnością. Jednym z przykładów niezwykle zdrowej i smacznej kiszonki jest zakwas buraczany. W prosty sposób możemy przygotować go w domu lub kupić gotowy. Jeśli chcesz poznać jego właściwości, poniżej znajdziesz cenne informacje.

Zakwas z buraka właściwości lecznicze

Zakwas z buraków właściwości jakie posiada, to przede wszystkim wsparcie dla odporności, przez występowanie witamin: C, A, E, K oraz związków: magnezu, potasu, wapnia i fosforu. Może poprawić wyniki morfologii. Dodatkowo przez zawartość kwasu mlekowego, stanowi świetne pożywienie dla mikrobioty naszych jelit. Dzięki dużej zawartości błonnika będzie również pomocny przy odchudzaniu. Po przez regularne picie możemy nie tylko ustrzec się przed przeziębieniami, ale również wpłynie on na piękny i promienny wygląd naszej skóry. 

Sok z kiszonego buraka na czczo

Sok z kiszonego buraka na czczo poprawi trawienie żołądka. Ponadto wykazuje silne działanie antynowotworowe oraz wspomaga organizm w trakcie chemioterapii. Jego zalet jest tak wiele, że można by długo wymieniać. Jedno jest pewne, sok ten, tak jak inne kiszone soki zasługuje na miano super food.

Artykuł: Jak jeść buraki? Buraki kiszone, buraki surowe lub gotowane

Zakwas buraczany a cukrzyca

Jak wiadomo burak posiada sporo cukru prostego. Czy sprawdzi się więc u osób chorych na cukrzycę typu 2? Podczas fermentacji tego warzywa, ilość węglowodanów maleje, co sprawia, że jest on odpowiedni również przy cukrzycy. Osoby z tą chorobą mogą więc pić go na zdrowie. Czytaj dalej tutaj artykuł Zakwas z buraka – przeciwwskazania.